Polisa ubezpieczeniowa dla sportowca

Niezależnie od tego czy sportowcem amatorem, czy też sportowcem zawodowym posiadanie polisy ubezpieczenia dla sportowców jest, co najmniej zalecane. Odpowiednio, dostosowane do potrzeb i możliwości produkty ubezpieczeniowe każdy sportowiec, bez najmniejszego wysiłku, może zakupić chociażby korzystając z prezentowanej w Internecie oferty.

Ubezpieczenie dla amatora

Niezależnie od tego czy sportowcem amatorem, czy też sportowcem zawodowym posiadanie polisy ubezpieczenia dla sportowców jest, co najmniej zalecane

Autor zdjęcia: Phil_Heck

Faktem jest, iż ubezpieczenia dla sportowców są produktem dość nowym na polskim ryku ubezpieczeniowym (więcej tutaj), nie zmienia to jednak faktu, że cieszą się sporą popularnością. Było nie było, amatorów sportów wszelakich przybywa w znacznym tempie. Jest to podyktowane chociażby znacznym wzrostem zainteresowania ze strony naszych rodaków zdrowym stylem życia (więcej). Jakby jednak nie było, największe towarzystwa ubezpieczeniowe mają do zaoferowania sportowcom amatorom chociażby ubezpieczenie:

  • następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • OC osobowe,
  • OC rzeczowe,
  • Bagażu,
  • casco roweru.

Ubezpieczenie dla profesjonalisty

Oferta produktów ubezpieczeniowych dedykowanych profesjonalistom jest na pewno dużo bardziej atrakcyjna chociażby, dlatego, że ubezpieczenia dla sportowców w swojej ofercie mają zarówno duże, jak i małe towarzystwa ubezpieczeniowe. Sportowcy mają również do wyboru polisy ubezpieczeń zarówno indywidualnych, jak i grupowych; polisy ubezpieczające odpowiedzialność cywilną sportowców oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Co niezwykle istotne, polisa taka może, nie tylko stanowić ochronę podczas czynności związanych z podejmowana aktywnością sportową, ale może również stanowić ochronę sportowca w życiu prywatnym. W praktyce oznacza to, tylko tyle i aż tyle, iż zainteresowany wykpieniem polisy ubezpieczeniowej sportowiec powinien dokładnie wiedzieć, jaki zakres ubezpieczenia go interesuje, powinien mieć również świadomość, że na przykład ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) ma swoje ograniczenia pod postacią chociażby:

  • przewlekłej choroby zawodowej,
  • zaburzeń psychicznych,
  • szkód spowodowanych działaniem pod wpływem środków odurzających.

Zainteresowany wykupieniem polisy sportowiec, musi również pamiętać o tym, że czas obowiązywania polisy jest organiczny i koniecznym jest jej odnawianie co roku oraz powinien mieć również świadomość, iż wysokość składki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków zależy od stopnia ryzyka, z jakim uprawnieniem danej dyscypliny sportowej jest związane. Jak również o tym, że ubezpieczeniu podlegają zdarzenia powstałe podczas wykonywania konkretnej, ustalonej w umowie dyscypliny sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *